Часто задаваемые вопросы и ответы (FAQ)

Статус:04.05.2022

1. Як розміщують вимушених переселенців у Коттбусі?
2. Які потяги прибувають до Коттбусу і що відбувається із тими, хто прибуває?
3. Хто і коли повинен реєструватись?
4. Як українські переселенці можуть отримати соціальне забезпечення та медичне страхування?
5. Як переселенцям отримати житло у Коттбусі?
6. Куди я можу подзвонити чи написати, якщо у мене виникнуть запитання?
7. Як відбувається догляд за дітьми у виставковій залі?
8. Де переміщені особи можуть отримати пожертви чи меблі для свого житла?
9. Де можна вакцинувати переселенців від коронавірусу?
10. Якими пропозиціями можуть користуватися діти та сім'ї з України безкоштовно?
11. Як отримати дитячий садок для моєї дитини?
12. Як я можу зареєструвати свою дитину в школі Котбуса?
13. Які обстеження необхідні для відвідування дитячого садка або школи?
14. Чи потрібно проходити обстеження як переселенця з України?
15. Чи існують мовні курси для людей з України?
16. Що пропонує B-TU Cottbus/Chóśebuz-Senftenberg для українських переселенців?
17. Чи може вимагатися допомога на дитину та/або доплату до дитини, якщо посвідка на проживаннявідповідно до пункту 24 AufenthG з дозволом на роботу відповідно до пункту 4a(2) AufenthG?
18. Як довго українці можуть продовжувати користуватися громадським транспортом безкоштовно?
19.Як українці знаходять роботу або місце навчання в Котбусі/Чошебузі?
20. До кого мені звернутися, якщо у мене виникнуть запитання щодо ветеринарної допомоги?

1. Як розміщують вимушених переселенців у Коттбусі?

Зараз відомо про близько 1.392 українців, які мешкають уприватних приміщеннях. Ці люди мають можливість після узгодження із соцслужбою (Fachbereich Soziales) орендувати у районі міста власну житлову площу. Також в процесі знаходиться створення місць для притулку у міських приміщеннях.

2. Які потяги прибувають до Коттбусу і що відбувається із тими, хто прибуває?

Починаючи з 23.03.2022 Cottbus/Chóśebuz є третьою розв'язкою, куди прибувають вимушені переселенці з України. Це місто полегшить та стане додатковою до вже існуючих міст-розв'язок Берліну та Ганноверу. В Коттбус могли б тоді щодня прибувати до 2500 вимушених переселенців. До цього щодня їздять до шести потягів-шаттлів від ДБ Регіо з Бреслау (Вроцлав) без перерв до Коттбусу. Із Коттбусу переселенці будуть подорожувати далі, для цього там стоять наготові потяги особливого призначення та автобуси.

Залізничний вокзал Шпреевальд буде для людей, таким чином, короткою перервою. Надаються також необхідне медичне обслуговування, харчування та консультації.

3. Хто і коли повинен реєструватись?

Українцям, які не бажають претендувати на соціальні виплати, не потрібно реєструватися як іноземні громадяни, оскільки вони можуть в’їхати в країну на 90 днів без візи. Такими вважаються громадяни третіх країн з України, які мали законне постійне проживання в Україні. Немає необхідності реєструватися в Центральному імміграційному управлінні (ZABH).

Особи з третіх країн, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Україні, та особи без документів, що посвідчують особу, повинні зареєструватися в ZABH землі Бранденбург.

Федеральна поліція перевіряє документи, що посвідчують особу, коли ви прибуваєте на поїзді. Людей без дійсних вступних документів направляють до ZABH.

У федеральній землі Бранденбург знову починає діяти звичайний порядок прийому біженців. Тому новоприбулі переміщені особи з України, які перебувають на утриманні соціальних виплат, повинні негайно звернутися до пункту первинного прийому Центрального офісу реєстрації іноземців в Айзенхюттенштадті. Там відбувається реєстрація за імміграційним законодавством та уточнення щодо подальшого перебування.

Центральне імміграційне управління землі Бранденбург (ZABH)
Постштрассе 72
15890 Айзенхюттенштадт

Тому місто Котбус/Хосебуз більше не приймає новоприбулих переміщених осіб і не піклується про них безпосередньо.

4. Як українські переселенці можуть отримати соціальне забезпечення та медичне страхування?

Для отримання соціальних виплат та медичної допомоги необхідно зареєструватися в органі соціального захисту населення. Реєстрація переповнена

Електронна пошта: Ukraine@cottbus.de

Для надання медичної допомоги необхідна медична довідка з відділу соціальної допомоги.

Виселені (або ті, хто їх супроводжує), будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою електронної пошти: Ukraine@cottbus.de , вказавши своє ім’я та дату народження, і повідомте, до якого лікаря (сімейного лікаря, стоматолога тощо) необхідно звернутися. Для лікування у спеціалістів, будь ласка, повідомте нам про вже записаний прийом.

Ми зв’яжемося з вами і признаємося на прийом не пізніше наступного дня, щоб отримати довідку про лікування.
У невідкладних випадках ви можете особисто прийти до відділу соціальних питань, Thiemstraße 37, 03050 Cottbus, щоб отримати довідку про лікування.

Понеділок і cереда: 08:00 - 12:00 i 13:00 - 15:00
Вівторок і четвер: 8:00 - 12:00 i 13:00 - 16:00
П'ятниця: 8:00 - 12:00

Для цього необхідний паспорт. Після цього можна звернутися до звичайних сімейних лікарів.

У неробочий час чисті листки про лікування здаються на зберігання лікарям за викликом та в клініці КВББ.

5. Як переселенцям отримати житло у Коттбусі?

Люди, які хочуть залишитися в Коттбусі, повинні спочатку зареєструватися в управлінні соціального забезпечення. Тоді є два способи отримати квартиру/житло.

Перша можливість полягає в тому, що відповідно розміру громади, місця в громадських приміщеннях надаються через управління соціального захисту. Крім того, наразі готуються квартири, які виділить відділ соціальних питань.

Другий варіант — особа, яка вже зареєстрована, самостійно шукає підходящу квартиру та домовиться про зустріч для перегляду обраної оренди. Якщо після огляду квартира підходить для відповідної особи або її групи, цю пропозицію можна зарезервувати у відповідній орендній компанії. На наступному етапі оголошення про житло (Exposé) подається до відділу соціальних питань і проводиться короткострокова перевірка відповідності. Якщо це буде позитивним, соцслужбою буде підписаний договір оренди.

Припущення про сплату орендної плати офісом соціального забезпечення відбувається тільки після звернення за пільгами за даними AsylbLG. У кращому випадку, ви повинні подати цю заявку на сайті при першому прийомі в офісі соціального забезпечення. Без цієї заявки сама орендна плата повинна бути сплачена орендарем.

Контрольний список: Реєстрація в офісі соціального забезпечення ‧ PDF ‧ 146.02 KByte ‧ 26.04.2022

6. Куди я можу подзвонити чи написати, якщо у мене виникнуть запитання?

а також можна зв’язатися за адресою vielfalt@cottbus.de

7. Як відбувається догляд за дітьми у виставковій залі?

До 10.04.2022 року у виставковому залі буде пропонуватися організований містом догляд за дітьми. З 11.04.2022 зал більше не буде використовуватися як аварійний притулок, тому догляд за дітьми там більше не потрібен.

8. Де переміщені особи можуть отримати пожертви чи меблі для свого житла?

Реєстрація до служби соціального захисту населення ‧ PDF ‧ 184.95 KByte ‧ 26.04.2022

Існує фіксована фіксована ставка (в залежності від розміру домоволодіння) на облаштування квартири. Ця одноразова сума називається офісом соціального забезпечення, а потім може самостійно ходити по магазинах меблів.

Для того, щоб отримати цю одноразову допомогу, необхідно пред'явити підписаний договір оренди та подати неформальну заяву до управління соціального захисту населення за Ukraine@cottbus.de .

З цим додатком можна ознайомитися тут:
Повідомлення про потребу першого облаштування моєї квартири ‧ PDF ‧ 145.63 KByte ‧ 25.04.2022

Ви отримаєте оплату у вигляді касового чека, який ви можете подати у фінансову установу.

Ви можете відвідати наступні об'єкти для пожертвувань в натурі та меблях:

Одяг і речі

Заклад Адреса Контакт Години праці
Sozialkaufhaus Thierbacher Straße 8
03048 Cottbus
Telefon :
0355 58508655

Montag :
10:00 - 18:00 Uhr

Dienstag:
10:00 - 16:00 Uhr

Mittwoch:
10:00 - 18:00 Uhr

Donnerstag :
10:00 - 16:00 Uhr

Freitag :
10:00 - 14:00 Uhr

RWT Sachsendorf Gelsenkirchener Allee
(neben der Tafel)
Dostojewskistraße 8
03048 Cottbus

Telefon :
+49(0)355 28916646


E-Mail:

RWT-Sachsendorf@regionalwerkstatt-brandenburg.de

Montag :
08:00 – 14:00 Uhr

Dienstag :
10:00 – 16:00 Uhr

Mittwoch :
08:00 – 14:00 Uhr

Donnerstag :
08:00 – 14:00 Uhr

Freitag :
08:00 – 14:00 Uhr

Stadtteilladen Sachsendorf / Madlow

Heinrich-Mann-Straße 12
(Zugang über Gelsenkirchener Allee)

03050 Cottbus

ab 01.04.2022:


Montag bis Freitag:
14:00 – 17:00 Uhr

RWT Schmellwitz Zuschka 27
03044 Cottbus

Telefon :
+49(0)3 55 52 71 93 2


E-Mail:

info@regionalwerkstatt-brandenburg.de

Montag :
10:00 – 16:00 Uhr

Dienstag :
08:00 – 14:00 Uhr

Mittwoch :
08:00 – 14:00 Uhr

Donnerstag :
10:00 – 16:00 Uhr

Freitag :
08:00 – 14:00 Uhr

Kost-Nix-Laden Karlstraße 69
03044 Cottbus
E-Mail:
kost-nix-laden-cb@riseup.net

Dienstag und Samstag
11:00 – 14:00 Uhr

Donnerstag
16:00 – 19:00 Uhr

Bunter Bahnhof (kleine Auswahl) Güterzufuhrstraße 8
03046 Cottbus
Telefon:
+49(0)355 78406276
Montag bis Freitag
09:00 – 18:00 Uhr

Пожертвування меблів

Заклад Адреса Контакт Години праці

Projekt
"aufgeMöbelt"

Kleiststraße 5
03048 Cottbus

Telefon:
+49(0)35 28916893


E-Mail:
aufgemoebelt@regionalwerkstatt-brandenburg.de

Dienstag :
13:00 – 16:00 Uhr

Mittwoch :
09:00 – 12:00 Uhr

Меблі вже заздалегідь перевірені на придатність. Для того, щоб мати можливість забрати меблі, вам потрібно повідомлення про затвердження на отримання пільг, яке видається управлінням соціального забезпечення (Thiemstraße 37, 03051 Cottbus).

Будь ласка, зверніть увагу, що рахунки-фактури та квитанції повинні зберігатися для подання в управління соціального забезпечення. Якщо ви купуєте оголошення Ebay, попросіть продавця надати вам квитанцію про продаж (важливо: підпис продавця) і зробити знімок екрана.

9. Де можна вакцинувати переселенців від коронавірусу?

Вакцинуватися від Corona можна за допомогою довідки про лікування від свого сімейного лікаря.

10. Якими пропозиціями можуть користуватися діти та сім'ї з України безкоштовно?

За наступним посиланням ви знайдете палет: https://padlet.com/leabrunn/Ukraine .

На цьому падлеті зібрані всі пропозиції, якими діти та сім'ї з України можуть скористатися безкоштовно в Котбусі. Це, наприклад, фестивалі, спортивні, ремісничі пропозиції або культурні пропозиції.

Падлет регулярно оновлюється. Там ви знайдете всю інформацію: Де це відбувається, коли і хто є контактною особою.

Якщо у вас виникли питання щодо Padlet, ви можете зв'язатися з нами за адресою Lea.Brunn@cottbus.d

11. Як отримати дитячий садок для моєї дитини?

12. Як я можу зареєструвати свою дитину в школі Котбуса?

13. Які обстеження необхідні для відвідування дитячого садка або школи?

У Бранденбурзі кожна дитина повинна пройти медичне обстеження, перш ніж вперше потрапити в дитячий садок. Це вступне обстеження, як правило, проводиться лікуючими педіатрами. Діти, за якими вже доглядали в дитячому садку в Україні, не потребують обстеження їх придатності для дитячого садка в Бранденбурзі. Доказ достатньої вакцинації проти кору повинен бути доступний в будь-якому випадку.

Дітям, які вже почали школу в Україні, не потрібен вступний іспит до школи в Бранденбурзі, щоб піти сюди в школу, а іспит на зміну шкільної кар'єри (SchulG). Це може призвести до буде компенсовано на потім. Доказ достатньої вакцинації проти кору повинен бути доступний в будь-якому випадку.

14. Чи потрібно проходити обстеження як переселенця з України?

Однак багато військових біженців в даний час розміщуються безпосередньо з друзями, знайомими і родичами або з добровольцями. Для цих біженців спочатку немає зобов'язань щодо первинного обстеження. З метою запобігання можливому поширенню інфекційних захворювань, таких як туберкульоз або поліомієліт, ці люди отримують пропозицію про первинне обстеження на добровільних засадах.

Однак ми настійно рекомендуємо вам провести первинний огляд.

Що таке туберкульоз і чи лікується він?

Первинне обстеження проводиться в лікарні Карла-Тіма-Клінікума (Thiemstraße 111, 03048 Cottbus/Chóśebuz).

Carl-Thiem-Klinikum забезпечує два підходи:

15. Чи існують мовні курси для людей з України?

Переміщені особи, які отримують гуманітарне перебування відповідно до § 24 AufenthG, можуть відвідувати інтеграційний курс. Для цього вкрай необхідна реєстрація іноземців. Деталі ще уточнюються.

16. Що пропонує B-TU Cottbus/Chóśebuz-Senftenberg для українських переселенців?

http://www.b-tu.de/international/informationen-fuer-gefluechtete

17. Чи може вимагатися допомога на дитину та/або доплату до дитини, якщо посвідка на проживаннявідповідно до пункту 24 AufenthG з дозволом на роботу відповідно до пункту 4a(2) AufenthG?

Права доступу до ринку праці недостатньо. В принципі, вимога може виникнути тільки в тому випадку, якщо переслідується прибуткова зайнятість (§ 62 пункт 2 No 2c, 3, 4 EstG).

18. Як довго українці можуть продовжувати користуватися громадським транспортом безкоштовно?

Договір доброї волі щодо безкоштовного проїзду для громадян України буде продовжено не пізніше 15 червня 2022 року.

Люди, які втекли з України, можуть безкоштовно користуватися транспортом (крім автобусів на вимогу) на всій території мережі. В якості дозволу на поїздку достатньо паспорта України або іншого відповідного особистого документа. Для супроводу дітей віком до 18 років документ, що посвідчує особу, не вимагає.

У випадку біженців інших національностей, які прибули з України, необхідно надати докази втечі з України в іншій формі (наприклад, посвідка на проживання).

19. Як українці знаходять роботу або місце навчання в Котбусі/Чошебузі?

Агентство з працевлаштування Котбуса створило спеціальну гарячу лінію для громадян України, які бажають отримати роботу чи навчання в Німеччині до 30 червня 2022 року. Це підтримують працівники, які володіють українською або російською мовою.

Гаряча лінія призначена для надання первинної інформації про пошук роботи та навчання, а також для запису відповідних даних.Гаряча лінія працює з понеділка по четвер з 8:00 до 16:00 та в п’ятницю з 8:00 до 13:00 за номером послуги 0911 178-7915.

Гаряча лінія є першим контактним пунктом для біженців з України, які зацікавлені в працевлаштуванні чи навчанні. Це забезпечує легкий доступ із низьким порогом без мовних бар’єрів.

Надається інформація на такі теми, що стосуються працевлаштування та навчання:

  • Визнання іноземної шкільної та професійної кваліфікації
  • Доступ до мовних курсів

Увага: дзвінок не безкоштовний, за дзвінок на міську мережу Німеччини стягується плата. Не можна набрати номер 0800 на телефоні, який має контракт на український мобільний телефон. Тому технічно було неможливо створити безкоштовну гарячу лінію.

Arbeiten in Deutschland - Poбота в Німеччині ‧ PDF ‧ 129.44 KByte ‧ 27.03.2022

20. До кого мені звернутися, якщо у мене виникнуть запитання щодо ветеринарної допомоги?

притулок для тварин Котбус
Am Großen Spreewehr 1A
03044 Cottbus
телефон: 0355 7296412